کوالکام، اپل را به پرداخت نکردن ۷ میلیارد دلار حق ثبت اختراع متهم کرد

درگیری و اختلاف بین شرکت ها بر سر حق ثبت اختراع در دنیای فناوری امری معمول است و هر شرکتی برای خود قوانین خاصی در این رابطه دارد که  شرکت های دیگر باید آن ها را رعایت کنند و در صورت عدم رعایت باید جریمه بپردازد،.

رویترز اعلام کرد شرکت کوالکام در جلسه دادگاهی که روز جمعه برگزار شد اعلام کرد که اپل از پرداخت حق ثبت اختراع تراشه های موبایل کوالکام به مبلغ ۷ میلیارد دلار خودداری کرده است، کوالکام سال ها تامین کننده قطعات آیفون‌های اپل بوده است.

اپل و کوالکام در یک اقدام قانونی از یکدیگر شکایت کردند، اپل کوالکام را متهم کرده است که قوانین و مجوزهای حق ثبت اختراع کوالکام غیر منصفانه است، کوالکام نیز به عنوان بزرگترین تولید کننده تراشه های تلفن همراه به نوبه خود اپل را به نقض حق ثبت اختراعات خود متهم کرده است.

کوالکام شکایت خود مبنی بر میزان حق امتیاز پرداخت نشده توسط اپل را در یک دادگاه فدرال در شهر سن دیگو مطرح کرده است، حال آنکه اپل مبلغی که کوالکام ادعا می کند به او بدهکار است را رد کرده است.

اپل مدعی است که کوالکام این کمپانی را مجاب کرده تا برای یک اختراع دو بار حق ثبت پرداخت کند. اپل اعلام کرده که یکبار مبلغ مورد نظر را در زمان استفاده از تراشه به کوالکام پرداخت کرده و بار دیگر کوالکام از این کمپانی خواسته تا در جریان پرداخت حق پتنت، دوباره اقدام به پرداخت حق پتنت کند.

اخبار موبایل
نتیجه نظرسنجی: بیشتر کاربران زومیت راهکار گوشی تاشدنی را انقلابی می‌دانند

سامسونگ اخیرا در رویداد توسعه‌دهندگانش، طرح اولیه‌ی گوشی تاشدنی خود را به جهانیان نشان داده است و همین مساله بهانه‌ای برای به رای گذاشتن این راهکار شد. نمایشگر گوشی‌های هوشمند به مروز زمان بزرگ و بزرگ‌تر شده‌اند به‌طوری که مرز بین تبلت‌ها و گوشی‌ها در حال کم‌رنگ شدن است. سامسونگ …

اخبار موبایل
پیش‌بینی TrendForce از بازار جهانی تبلت‌ها – هواوی، شرکتی که فرق می‌کند

واحد خبر mobile.ir : مؤسسه تحقیقاتی TrendForce در روز دوشنبه ۱۲ نوامبر ۲۰۱۸ (۲۱ آبان ۱۳۹۷) با درج گزارشی در وب‌سایت اصلی مؤسسه، پیش‌بینی خود را از وضعیت بازار تبلت‌ها در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ منتشر کرد. طبق این گزارش، انتظار می‌رود عرضه جهانی تبلت‌ها در سال ۲۰۱۸، با ۴٫۳ …

اخبار موبایل
گزارش IDC از بازار اسمارت‌فون هند در سه‌ماهه سوم ۲۰۱۸- پررونق‌ترین فصل از ابتدا تاکنون

واحد خبر mobile.ir : بر اساس جدیدترین گزارش موسسه پژوهشی IDC، تعداد گوشی‌های هوشمند عرضه‌شده در کشور هند طی فصل سوم سال جاری میلادی به بالاترین میزان خود از ابتدا تاکنون رسیده است. بازار هند در سه‌ماهه گذشته شاهد عرضه ۴۲٫۶ میلیون دستگاه اسمارت‌فون بوده که رشد ۹٫۱ درصدی را …