کالبدشکافی آیفون XR و نگاهی به باتری آن

اکنون آیفون XR به‌طور رسمی عرضه شده است و منتظر کالبدشکافی آن و دیدن قطعات داخلی آن هستیم. اولین ویدئو از کالبدشکافی آیفون XR توسط یک گروه آلمانی در یوتیوب منتشر شد؛ در حالی که گروه معروف ifixit نیز مشغول انجام بررسی‌های خود از درون این گوشی است که شامل چند عکس از طریق اشعه ایکس می‌شود.

در هر حال اکنون آیفون XR کالبدشکافی شده و قطعات آن از هم جدا می‌شود و می‌توانیم تغییرات سخت‌افزاری آن را نسبت به نسل های پیشین ببینیم.

آیفون XR در طراحی پنل جلو مانند آیفون X و در طراحی پنل پشتی شبیه آیفون ۸ است؛ باتری این گوشی همانند آیفون ۸، مستطیلی‌شکل است. این باتری می‌تواند ۱۱/۱۶ ساعت مکالمه را پشتیبانی کند که این مقدار بیشتر از آیفون XS با ۱۰/۱۳ ساعت و آیفون ۸ پلاس با ۱۰/۲۸ ساعت بوده و از آیفون XS مکس با ۱۲/۰۸ ساعت کمتر است.

آیفون XR همچنین دارای صفحه‌نمایش کوچکتر، از نوع LCD در مقابل صفحه‌ی بزرگتر از نوع OLED آیفون XS و XS مکس است. انتظار عمر باتری خوبی از این گوشی می‌رود.

هیچ مورد شگفت‌انگیز دیگری در مورد باتری آیفون ۱۰ آر وجود ندارد. شکستن شیشه‌ی پشتی این گوشی به معنای جایگزین کردن تمام شاسی آن است. اکنون شما می‌توانید در ویدئوی زیر تمام اجزای داخل این گوشی از موتور تپتیک تا لنز تکی دوربین را ببینید.

لینک دانلود

آیفون xs

اخبار موبایل
نتیجه نظرسنجی: بیشتر کاربران زومیت راهکار گوشی تاشدنی را انقلابی می‌دانند

سامسونگ اخیرا در رویداد توسعه‌دهندگانش، طرح اولیه‌ی گوشی تاشدنی خود را به جهانیان نشان داده است و همین مساله بهانه‌ای برای به رای گذاشتن این راهکار شد. نمایشگر گوشی‌های هوشمند به مروز زمان بزرگ و بزرگ‌تر شده‌اند به‌طوری که مرز بین تبلت‌ها و گوشی‌ها در حال کم‌رنگ شدن است. سامسونگ …

اخبار موبایل
پیش‌بینی TrendForce از بازار جهانی تبلت‌ها – هواوی، شرکتی که فرق می‌کند

واحد خبر mobile.ir : مؤسسه تحقیقاتی TrendForce در روز دوشنبه ۱۲ نوامبر ۲۰۱۸ (۲۱ آبان ۱۳۹۷) با درج گزارشی در وب‌سایت اصلی مؤسسه، پیش‌بینی خود را از وضعیت بازار تبلت‌ها در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ منتشر کرد. طبق این گزارش، انتظار می‌رود عرضه جهانی تبلت‌ها در سال ۲۰۱۸، با ۴٫۳ …

اخبار موبایل
گزارش IDC از بازار اسمارت‌فون هند در سه‌ماهه سوم ۲۰۱۸- پررونق‌ترین فصل از ابتدا تاکنون

واحد خبر mobile.ir : بر اساس جدیدترین گزارش موسسه پژوهشی IDC، تعداد گوشی‌های هوشمند عرضه‌شده در کشور هند طی فصل سوم سال جاری میلادی به بالاترین میزان خود از ابتدا تاکنون رسیده است. بازار هند در سه‌ماهه گذشته شاهد عرضه ۴۲٫۶ میلیون دستگاه اسمارت‌فون بوده که رشد ۹٫۱ درصدی را …