تاریخچه‌ی درآمدهای اپل و آیفون در سه نمودار

اگر اخبار دنیای فناوری را دنبال کرده باشید، حتما در جریان هستید که اپل تصمیم گرفته‌ است از این پس آمار فروش دقیق محصولاتش (آیفون، آیپد، مک) را به‌صورت عمومی منتشر نکند. آخرین آماری که کوپرتینویی‌ها از فروش آیفون در سه‌ماهه‌ی اخیر منتشر کرده بودند، نشان می‌داد که میزان فروش این محصول در فصل آخر، رشد بسیار کمی داشته است.

فروش آیفون

البته درآمد حاصل از فروش آیفون‌ها بسیار بالا بوده و درواقع اپل نسبت به مدت مشابه سال گذشته‌ی میلادی، با هشت میلیارد دلار افزایش درآمد رو‌به‌رو شده است؛ درنتیجه این مورد در کوتاه‎‌مدت مشکل چندانی ایجاد نمی‌کند.

آیفون

جالب  آن‌که این شرکت راه‌‌حلی برای جبران درآمدهای خود در میان‌مدت هم پیدا کرده است. Apple با متقاعد کردن طرفدارانش به خرید حق اشتراک خدمات مختلفی مثل Apple Music و Apple Care موفق شده است با ۱۷٪ افزایش درآمد نسبت به فصل قبل، یک میلیارد دلار بیشتر درآمد داشته باشد.

آیفون

اما مشکل اصلی اینجا است که در نهایت اپل باید به فکر محصول جایگزینی برای آیفون باشد؛ در غیر این‌صورت، نمی‌تواند میزان درآمد بالایش را در دراز مدت حفظ کند. کوپرتینویی‌ها قادر نیستند تا ابد قیمت محصولاتشان را افزایش دهند. آیا فکر می‌کنید علاقه‌مندان حاضر خواهند بود در آینده دو هزار دلار برای آیفون جدید هزینه کنند؟ این مورد حتی روی خدمات حق اشتراکی هم تأثیر منفی می‌گذارد، چرا که با افت فروش آیفون، درآمد حاصل از این سرویس‌ها هم کاهش پیدا می‌کند.

تحلیل‌گران معتقد هستند که با حفظ روند فعلی، آیفون در نهایت به پاشنه آشیل اپل تبدیل خواهد شد. این شرکت سعی کرده بود این مشکل را بپوشاند، اما اکنون سعی دارد کاملا آن را نادیده بگیرد.

اخبار موبایل
نتیجه نظرسنجی: بیشتر کاربران زومیت راهکار گوشی تاشدنی را انقلابی می‌دانند

سامسونگ اخیرا در رویداد توسعه‌دهندگانش، طرح اولیه‌ی گوشی تاشدنی خود را به جهانیان نشان داده است و همین مساله بهانه‌ای برای به رای گذاشتن این راهکار شد. نمایشگر گوشی‌های هوشمند به مروز زمان بزرگ و بزرگ‌تر شده‌اند به‌طوری که مرز بین تبلت‌ها و گوشی‌ها در حال کم‌رنگ شدن است. سامسونگ …

اخبار موبایل
پیش‌بینی TrendForce از بازار جهانی تبلت‌ها – هواوی، شرکتی که فرق می‌کند

واحد خبر mobile.ir : مؤسسه تحقیقاتی TrendForce در روز دوشنبه ۱۲ نوامبر ۲۰۱۸ (۲۱ آبان ۱۳۹۷) با درج گزارشی در وب‌سایت اصلی مؤسسه، پیش‌بینی خود را از وضعیت بازار تبلت‌ها در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ منتشر کرد. طبق این گزارش، انتظار می‌رود عرضه جهانی تبلت‌ها در سال ۲۰۱۸، با ۴٫۳ …

اخبار موبایل
گزارش IDC از بازار اسمارت‌فون هند در سه‌ماهه سوم ۲۰۱۸- پررونق‌ترین فصل از ابتدا تاکنون

واحد خبر mobile.ir : بر اساس جدیدترین گزارش موسسه پژوهشی IDC، تعداد گوشی‌های هوشمند عرضه‌شده در کشور هند طی فصل سوم سال جاری میلادی به بالاترین میزان خود از ابتدا تاکنون رسیده است. بازار هند در سه‌ماهه گذشته شاهد عرضه ۴۲٫۶ میلیون دستگاه اسمارت‌فون بوده که رشد ۹٫۱ درصدی را …