معرفی اعضای جدید خانواده گلکسی در فروشگاه جدید سامسونگ در ایران

واحد خبر mobile.ir : شرکت سامسونگ بعد از ظهر امروز دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ با برگزاری مراسمی در تهران ضمن رونمائی رسمی از گوشی‌های جدید خانواده گلکسی، از جدیدترین فروشگاه موبایل خود در ایران نیز رونمائی کرد. این فروشگاه در خیابان اندرزگوی تهران به گفته سامسونگ بزرگ‌ترین فروشگاه این برند در رده خود در خاورمیانه و «سومین فروشگاه پیشرفته سامسونگ» در سطح جهانی‌ست. در این مراسم مدیر شرکت سامسونگ در ایران، مدیر روابط عمومی دفتر سامسونگ ایران و مدیران بخش موبایل این شرکت به ایراد سخنانی پرداختند. در این مراسم همچنین دو گوشی گلکسی Note9 و گلکسی A9 نیز به صورت رسمی معرفی شدند.

بام سوک هونگ مدیرعامل دفتر ایران شرکت سامسونگ سخنران اول این مراسم بود که سخنان خود را با خیر مقدم به حضار آغاز کرد. هونگ در ادامه افزود: «سامسونگ همیشه متعهد به رعایت کیفیت، تعالی و نوآوری بوده تا شما بتوانید بیشترین بهره را از زندگی‌های پرشتاب امروزی ببرید، اما اینجا در ایران، ما یک تعهد دیگر هم داریم اینکه حتی در روزهای سخت در کنار هواداران خود بمانیم. دلیلی برای اثبات این تعهد افتتاح پیشرفته‌ترین فروشگاه تجربه سامسونگ در خاورمیانه در این مکان است.»

هونگ در ادامه سخنان خود از این فروشگاه به عنوان نمایشگاهی از جدیدترین فناوری‌های روز دنیا و سومین نمونه از این نسل فروشگاه‌های سامسونگ در جهان یاد کرد که در آن مراجعه‌کنندگان امکان برخورداری از تجربه‌ای فراگیر از محصولات سامسونگ را خواهند داشت. این فروشگاه همچنین صدمین فروشگاه تجربه موبایل (SES) سامسونگ به حساب می‌اید که به گفته مدیرعامل دفتر ایرانِ این شرکت، به دلیل موارد ذکر شده، به خوبی از سایرین متمایز شده است.

بخش دوم سخنان هونگ به معرفی دو گوشی جدید برند سامسونگ اختصاص داشت؛ وی در این زمینه گفت: «تقریبا نیمی از جمعیت ایران زیر ۳۰ سال سن دارند این یعنی با جمعیتی بزرگ روبرو هستیم که به دنبال خلاقیت و نوآوری در همه جنبه‌های زندگی خود هستند. دقیقا مانند خود شما، این زنان و مردان سرشار از میل به اکتشاف، خلق و البته اشتراک‌گذاری ایده‌های جدید هستند. مجموعه جدید محصولات ما، شامل دو نمونه از جذاب‌ترین گوشی‌های‌مان است که به شما امکان می‌دهد همیشه متمایز باشید و بیشترین لذت را از تک‌تک لحظات زندگی‌تان ببرید. گلکسی نوت‌۹ صرفا یک گوشی هوشمند جدید نیست بلکه یک گوشی زیبا است که حافظه، قدرت و ظرفیتی بیش از آنچه نیاز دارید در اختیارتان قرار می‌دهد تا زندگی‌تان، دقیقا با همان سرعتی که شما می‌خواهید و بدون کوچک‌ترین اختلالی پیش برود. گلکسی A9 ما اولین گوشی با دوربین اصلی چهارگانه در دنیا است محصولی دقیقا برای عصر ما که در آن عکس، به یک زبان بین‌المللی برای ثبت خاطرات، روایت داستان‌ها و البته نمایش شخصیت تک‌تک ما تبدیل شده است.»

علیرضا توسلی مدیر ارشد بخش موبایل سامسونگ به عنوان دومین سخنران این مراسم به دستاوردهای تیم موبایل این شرکت در طی چند ماه گذشته پرداخت. توسلی در ابتدای سخنان خود به حضور فعال و مستمر ۲۹ ساله برند سامسونگ در ایران پرداخت و آن را نشانه‌ای از اهمیت و راهبردی بودن ایران برای این برند دانست در همین راستا عرضه برخی از محصولات مهم سامسونگ از جمله خانواده گلکسی S9 همزمان با بازارهای جهانی در ایران صورت پذیرفت. به گفته توسلی شرکت سامسونگ برای در نظر گرفتن سلیقه کاربران ایرانی از دو سال پیش دفتر تحقیق و توسعه خود را با هدف ایجاد زیرساخت‌های فنی به منظور ارائه بهتر خدمات به زبان فارسی در داخل کشور افتتاح کرده است.

این مجموعه در همین راستا، دستیار هوشمند Bixby را به‌عنوان پروزه اصلی خود قرار داده که در فاز اول آن موضوعات مورد علاقه و پرطرفدار در حوزه‌هائی مثل ورزش و هنر برای کاربران داخلی به زبان فارسی به صفحه اول بیکسبی افزوده خواهد شد. در برنامه طولانی‌مدت‌تر در همین زمینه امکان تعامل کاربران به زبان فارسی با بیکسبی نیز فراهم خواهد شد.

باشگاه کاربران سامسونگ یا Samsung Members یکی دیگر از بخش‌های مورد اشاره توسلی در این مراسم بود؛ این باشگاه که کاربران با یک شناسه کاربری سامسونگ به عضویت آن در می‌‌آیند به نوعی کانال ارتباطی شرکت با کاربران به حساب می‌‌آید و در این زمینه نیز بخش تحقیق و توسعه دفتر سامسونگ ایران با افزودن زبان فارسی و مواردی مثل بررسی و عیب‌یابی، سوالات متداول، مزایای پیشنهادی و پشتیبانی همراه، سعی در بومی‌سازی محتوا کرده است.

توسلی بخش دیگری از سخنان خود را به اتفاقات جدید پیرامون فناوری VoLTE (نسل جدید تماس‌های صوتی بر پایه LTE) اختصاص داد؛ برای استفاده از این فناوری نه‌تنها به پشتیبانی تلفن همراه و انجام تنظیمات روی گوشی موبایل نیاز است بلکه اپراتور نیز باید از آن پشتیبانی کند. به گفته این مدیر سامسونگ، در بخش اپراتوری این قابلیت، پیشرفت‌های زیادی در سمت اپراتور صورت گرفته و بخش‌هائی از کشور در حال حاضر زیر پوشش این خدمات قرار گرفته است.

مدیر ارشد بخش موبایل سامسونگ در رابطه با معرفی فروشگاه جدید این برند، آن را بزرگ‌ترین فروشگاه خاورمیانه‌ای سامسونگ دانست که از لحاظ اسلوب طراحی، سومین فروشگاه پیشرفته سامسونگ در دنیا به حساب می‌آید. توسلی از جدیت سامسونگ برای توسعه فروشگاه‌های این شرکت و محقق شدن اهداف سامسونگ در سال جاری میلادی با افتتاح یکصد فروشگاه سخن گفته و برنامه این برند برای سال ۲۰۱۹ را نیز ارتقاء تعداد این فروشگاه‌ها به ۱۲۰ عدد عنوان کرد.

کیاوش ابطحی مدیر فنی بخش موبایل شرکت سامسونگ، در ادامه این مراسم به صورت رسمی دو گوشی گلکسی نوت۹ و گلکسی A9 را معرفی نمود. ابطحی در ابتدای سخنان خود با اشاره به یک نظرسنجی صورت گرفته در بین کاربران حرفه‌ای‌تر موبایل از تلاش سامسونگ برای تبدیل مهم‌ترین و معمول‌ترین نقاط ضعف گوشی‌های مختلف به نقاط قوت اسمارت‌فون‌های این شرکت سخن گفت. این نظرسنجی در ایران در بین کاربران شبکه اجتماعی سامسونگ و خبرنگاران صورت گرفت که بیش از ۶۴۰۰ نفر در آن شرکت داشتند و سن بیش از ۷۰ درصد افراد، کمتر از ۳۰ سال بوده است.

طبق نتایج این نظرسنجی اولین خواسته کاربران موبایل، به حافظه گوشی‌ تعلق دارد و در طی آن نزدیک به یک چهارم افراد اعتقاد دارند که حداقل حافظه داخلی گوشی موبایل باید ۱۲۸ گیگابایت و بالاتر است. نیمی از شرکت‌کنندگان این نظرسنجی نیز با مشکلات مختلفی در زمینه باتری (دوام، سرعت شارژ، بالا رفتن دمای باتری در حین شارژینگ) روبرو بوده‌اند. مشکل مشترک ۵۳ درصد از این کاربران به دوربین تعلق دارد و سرعت عملکرد گوشی و مشکلات کرش کردن برنامه‌ها نیز سایر موارد قابل اشاره در این لیست را تشکیل می‌دهند. ابطحی با نگاهی کلی به این نظرسنجی، مشکلات کاربران گوشی‌های هوشمند را در چهار حوزه اصلی حافظه داخلی، دوربین، عملکرد و باتری گوشی تقسیم‌بندی نمود که از نگاه این مدیر سامسونگ، طراحی دو گوشی نوت۹ و A9 برای برطرف کردن این نگرانی‌هاست.

گلکسی نوت۹ آخرین پرچمدار سری Note سامسونگ با صفحه‌نمایش ۶٫۴ اینچی ۱۴۴۰×۲۹۶۰ پیکسلی با فناوری Super AMOLED ارائه شده که ۰٫۱ اینچ از گوشی سال گذشته این رده بزرگ‌تر شده است. پردازش در این گوشی در نسخه داخلی آن با پروسسور ۱۰ نانومتری Exynos 9810 انجام می‌شود و حافظه داخلی آن نیز در دو نسخه ۱۲۸ و ۵۱۲ گیگابایت ارائه شده است که با امکان ارتقاء تا ۵۱۲ گیگابایت دیگر از طریق کارت حافظه microSD می‌توان عملا حافظه داخلی نسخه حجیم‌تر این مدل را به ۱ ترابایت افزایش داد.

دوربین اصلی دستگاه ۱۲ مگاپیکسلی با دیافراگم متغیر f/1.5-f/2.4 است که در کنار آن یک دوربین ۱۲مگاپیکسلی دیگر برای ایجاد دو برابر زوم اپتیکال در نظر گرفته شده است. دوربین سلفی این مدل نیز ۸ مگاپیکسلی‌ست.

یکی از تغییرات اصلی در گلکسی نوت۹ به قلم S Pen آن تعلق دارد که با تجهیز به قابلیت ارتباطی بلوتوث از آن برای گرفتن عکس با دوربین، حرکت در بین اسلایدهای پرزنتیشن و پخش و متوقف کردن ویدئوهای یوتیوب می‌توان استفاده کرد.

ظرفیت باتری این گوشی در گلکسی نوت۹ از ۳,۳۰۰mAh مدل سال گذشته به ۴,۰۰۰mAh افزایش یافته است و شارژ سریع آن نیز طبق معمول با فناوری Quick Charge 2.0 انجام می‌شود.

گلکسی A9 دیگر گوشی معرفی شده در این مراسم است که جدا از صفحه‌نمایش ۶٫۳ اینچی Super AMOLED فول اچ‌دی پلاس (۱۰۸۰×۲۲۲۰ پیکسل) با نسبت ۱۸:۹ ، قابلیت متفاوتی را در بخش دوربین ارائه می‌کند.

در بخش پشتی این گوشی چهار دوربین به صورت عمودی قرار گرفته‌اند که شامل یک دوربین اصلی ۲۴ مگاپیکسلی با گشودگی دیافراگم f/17، یک دوربین التراواید ۸ مگاپیکسلی با f/2.4 و میدان دید ۱۲۰ درجه‌ای، یک دوربین ۱۰ مگاپیکسلی تله‌فتو با ارائه ۲ برابر زوم اپتیکال و در نهایت یک دوربین ۵ مگاپیکسلی تشخیص عمق می‌شود. این مجموعه با حضور هوش مصنوعی حالت‌های مختلفی از بهبود کیفیت تصویر را ارائه می‌کند و تنظیمات خودکار برای شناسائی سوژه‌های مختلف نیز در آنها حضور دارد.

پردازش در این گوشی با Snapdragon 660 انجام می‌شود و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی دارد و در سه رنگ مشکی، آبی و صورتی به بازار ارائه می‌شود.

در پایان این مراسم، فروشگاه جدید سامسونگ توسط مدیرعامل دفتر ایران شرکت سامسونگ و دیگر مدیران این شرکت به صورت رسمی افتتاح شد.

اخبار موبایل
لنوو Z5 پرو جی تی با اسنپدراگون ۸۵۵ و رم ۱۲ گیگابایتی از راه رسید

لنوو ساعاتی پیش رویدادی برگزار کرد که در آن علاوه‌بر رونمایی Z5s، اولین گوشی‌اش با دوربین سه‌گانه، گوشی خارق‌العاده‌ای به‌نام Z5 Pro GT را با مکانیزم دوربین کشویی معرفی کرد. این دستگاه اولین گوشی هوشمند معرفی‌شده در جهان است که از اسنپدراگون ۸۵۵ به‌همراه ۱۲ گیگابایت رم بهره می‌برد. زد ۵ پرو …

اخبار موبایل
سری گلکسی M سامسونگ به‌زودی رونمایی می‌شود

 چندی پیش اعلام کرده بودیم سامسونگ قصد دارد سری جدید گلکسی M را رونمایی کند. انتظار می‌رود این مدل برای کاهش هزینه‌های سامسونگ جایگزین سری J و On و C شود. سامسونگ هنوز این سری جدید را تأیید نکرده؛ ولی ممکن است خط تولید این مدل‌ها به‌زودی راه‌اندازی شود. گلکسی …

اخبار موبایل
لنوو S5 Pro GT و Z5s رونمایی شدند

شرکت لنوو ساعاتی پیش با برگزاری مراسمی، به‌صورت رسمی سه گوشی جدید معرفی کرد. Z5 Pro GT نخستین گوشی معرفی‌شده‌ی جدید لنوو است که با داشتن ۱۲ گیگابایت رم برای محصولات هم‌رده‌ی دیگر شرکت‌ها رقیب قدرتمندی به‌شمار می‌آید. زد ۵ پرو جی‌تی به جدیدترین تراشه‌ی کوالکام، یعنی اسنپدراگون ۸۵۵، مجهز شده و …