Cydia مکانیسم خرید برنامه‌های جیلبریک خود را تعطیل می‌کند

فروشگاه نرم‌افزاری سیدیا پس از سال‌ها فعالیت به‌عنوان فروشگاه کاربردی دستگاه‌های جیلبریک‌شده‌ی آی‌اواس (ios)، درحال غیرفعال‌کردن مکانیسم خریدها است. کاربران می‌توانند ازطریق فروشگاه سیدیا و برنامه‌های شخص ثالث به برنامه‌هایی دسترسی داشته باشند که قبلا دانلود یا خرید کرده‌اند؛ ولی از ابتدای هفته‌ی جاری، دیگر نمی‌توانند ازطریق فروشگاه سیدیا برنامه بخرند.

جی فریمن، مؤسس سیدیا، ازطریق پستی در ردیت (Reddit) با افشای این خبر، به کاربران پیشنهاد کرد حساب‌های پی‌پال را از پروفایلشان حذف کنند. فریمن قبل از آنکه این هفته به‌طور کامل مکانیسم خرید را درباره‌ی پی‌پال تعطیل کند، به طرح اولیه‌ی خود برای بستن خدمات تا پایان سال اشاره می‌کند.

Cydia

این مهندس نرم‌افزار هزینه‌های تحمیل‌شده‌ی ناشی از اجرای این سرویس در زندگی شخصی و امور مالی را در این تصمیم‌گیری خود مؤثر می‌داند:

این سرویس هزینه‌های زیادی برایم دربر داشته است و این چیزی نیست که برای حفظش اشتیاقی داشته باشم. این جزئی بحرانی از اکوسیستمی سالم بود. این صندوق برای مدتی به تأمین مالی کارکنان بخش کوچکی از مردم کمک می‌کرد تا اکوسیستم را حفظ کند؛ اما برای وجهه‌ی کاری‌ام هزینه‌ی زیادی دربرداشت که باعث شد بیشتر مردم به‌دلیل نداشتن درک درست رابطه‌ی سود و درآمد از من متنفر شوند.

سیدیا ده سال قبل و درست کمی بعد از جیلبریک شدن اولین آیفون عرضه شد. این سرویس به کاربران راهی برای دورزدن محدودیت‌های فروشگاه Apple Store ارائه می‌دهد. بااین‌حال، محبوبیت جیلبریک در نزد کاربران کاهش یافته است.

فریمن هفته‌ی آینده قول داده در پستی رسمی‌تر درباره‌ی برنامه‌هایش بیشتر توضیح دهد؛ ولی سرنوشت سیدیا همچنان مبهم است.

اخبار موبایل
معرفی بهترین بازی‌های همراه سال ۲۰۱۸

واحد خبر mobile.ir : در دهه اخیر هم‌گام با پیشرفت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دستگاه‌های همراه، بازی‌های عرضه شده در این بستر پیشرفت شگفت‌انگیزی را تجربه نموده و به یکی از سودآورترین بخش‌های صنعت بازی‌سازی بدل گردیده‌اند. در این سال‌ها از بازی‌هایی موفقی مانند Angry Birds در سال ۲۰۰۹ و شاه‌کاری …

اخبار موبایل
سونی دعوتنامه مراسم رونمایی از اکسپریا ایکس زد ۴ را به تاریخ ۵ اسفند ماه ارسال کرد

گرچه شایعه‌های اخیر از لغو ساخت گوشی اکسپریا ایکس زد ۴ کامپکت توسط سونی حکایت دارند، اما این شرکت ژاپنی هنوز هم می‌تواند با تعداد دیگری از گوشی‌هایش، عملکرد خوبی را در بازار تجربه کند. این شرکت اخیرا به‌صورت رسمی تایید کرده است که قصد دارد روز ۲۵ فوریه‌ی ۲۰۱۹ …

اخبار موبایل
سامسونگ گوشی هوشمند تاشدنی خود را فاز بعدی نوآوری می‌داند

کاملا روشن است سامسونگ قبل از رونمایی گوشی هوشمند تاشدنی خود، تبلیغات مرتبط با آن را آغاز می‌کند. در ماه نوامبر (آبان‌ماه)، نمایشگر اینفینیتی، نسل جدید نمایشگرهای سامسونگ با قابلیت تا شدن در SDC ۲۰۱۸ معرفی شد و خبر از دستگاهی با بهره‌گیری از این نمایشگر می‌داد.  انتظار می‌رود در تاریخ ۲۰ …