کوالکام: اپل همچنان در حال نقض حکم دادگاه چینی است

در نوزدهم آذر، کوالکام اعلام کرد به دریافت حکم دادگاهی در چین موفق شده که فروش برخی مدل‌های قدیمی‌تر آیفون که حق امتیاز دو پتنت نرم‌افزاری کوالکام را نقض می‌کنند، در این کشور ممنوع می‌کند. اپل نیز در همان روز اعلام کرد به فروش تمام گوشی‌های خود در چین ادامه خواهد داد. باوجوداین، این شرکت جمعه‌ی گذشته اعلام کرد این هفته به‌روزرسانی مهمی برای آیفون‌های خود ارائه می‌دهد. آن‌ها گفتند باور دارند این کارشان با دستور دادگاه در تضاد نبوده است؛ بااین‌حال، نرم‌افزار خود را به‌روز خواهند کرد تا هر مورد احتمالی درباره‌ی پیروی از رأی دادگاه برطرف کنند. این به‌روزرسانی روز گذشته منتشر شد.

دان روزنبرگ، مشاور کل Qualcomm، روز دوشنبه در بیانه‌ای به رویترز گفت:

برخلاف تلاش اپل برای کم‌اهمیت جلوه‌دادن این حکم و ادعاهایشان مبنی‌ بر برطرف‌کردن موارد مغایر با قانون، این شرکت ظاهرا همچنان با زیرپاگذاشتن حکم رسمی، سیستم قانونی را به استهزا گرفته است.

در این مدت، Apple به‌طور رسمی توضیح نداده چرا و چگونه تصور می‌کند گوشی‌های آیفونی که درحال‌حاضر در چین فروخته می‌شوند، با حکم دادگاه همسو هستند. این حکم به دو پتنت کوالکام مربوط است که با ویژگی‌های نرم‌افزاری جابه‌جایی بین اپلیکیشن‌ها و تغییر اندازه‌ی عکس‌ها قبل از استفاده به‌عنوان عکس پس‌زمینه در گوشی‌ها ارتباط دارد.

چندین شبکه‌ی خبری عنوان کردند اپل فکر می‌کند این دستور قضایی، تنها به آیفون‌هایی با نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم‌عامل iOS مربوط می‌شود؛ اما در حکم دادگاه که کوالکام نسخه‌ای از آن را دراختیار رویترز گذاشته، اشاره‌ای به سیستم‌عامل نشده و صرفا ویژگی‌های نرم‌افزاری ذکر شده‌اند. روزنبرگ همچنین گفت:

سخنان اپل پس از صدور حکم اولیه‌ی دادگاه، اقدامی عمدی برای ناواضح جلوه‌دادن مسئله و گمراه‌کردن در این زمینه بوده است.

ازنظر کوالکام، اپل همچنان در‌حال‌نقض این دستور است؛ زیرا آن‌ها به فروش گوشی‌های خود ادامه داده‌اند؛ بدون اینکه اجازه‌ای مشخص از دادگاه چینی داشته باشند. روزنبرگ ۲۳آذر به رویترز گفته بود:

آن‌ها ازنظر قانونی موظف هستند بلافاصله فروش و بازاریابی و واردات دستگاه‌هایی را متوقف و پیروی از این دستور را در دادگاه ثابت کنند که در حکم قضایی مشخص شده‌اند.

اپل در پاسخ به سؤال رویترز درباره‌ی بیانیه‌ی کوالکام، صحبت‌های قبلی خود را مبنی‌ بر نداشتن مغایرت فعالیتش با حکم دادگاه تکرار کرد.

اخبار موبایل
معرفی بهترین بازی‌های همراه سال ۲۰۱۸

واحد خبر mobile.ir : در دهه اخیر هم‌گام با پیشرفت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دستگاه‌های همراه، بازی‌های عرضه شده در این بستر پیشرفت شگفت‌انگیزی را تجربه نموده و به یکی از سودآورترین بخش‌های صنعت بازی‌سازی بدل گردیده‌اند. در این سال‌ها از بازی‌هایی موفقی مانند Angry Birds در سال ۲۰۰۹ و شاه‌کاری …

اخبار موبایل
سونی دعوتنامه مراسم رونمایی از اکسپریا ایکس زد ۴ را به تاریخ ۵ اسفند ماه ارسال کرد

گرچه شایعه‌های اخیر از لغو ساخت گوشی اکسپریا ایکس زد ۴ کامپکت توسط سونی حکایت دارند، اما این شرکت ژاپنی هنوز هم می‌تواند با تعداد دیگری از گوشی‌هایش، عملکرد خوبی را در بازار تجربه کند. این شرکت اخیرا به‌صورت رسمی تایید کرده است که قصد دارد روز ۲۵ فوریه‌ی ۲۰۱۹ …

اخبار موبایل
سامسونگ گوشی هوشمند تاشدنی خود را فاز بعدی نوآوری می‌داند

کاملا روشن است سامسونگ قبل از رونمایی گوشی هوشمند تاشدنی خود، تبلیغات مرتبط با آن را آغاز می‌کند. در ماه نوامبر (آبان‌ماه)، نمایشگر اینفینیتی، نسل جدید نمایشگرهای سامسونگ با قابلیت تا شدن در SDC ۲۰۱۸ معرفی شد و خبر از دستگاهی با بهره‌گیری از این نمایشگر می‌داد.  انتظار می‌رود در تاریخ ۲۰ …