هواوی میت ۳۰ پرو با دوربین پنج‌گانه معرفی می‌شود

اسناد مربوط به پتنت کاور گوشی در اداره‌ی مالکیت فکری چین، نشان از برنامه‌ی هواوی برای معرفی میت ۳۰ پرو با دوربین پنج‌گانه دارد. باتوجه‌به تصویر منتشرشده، برش طولی بزرگی در نیمه‌ی بالایی کاور دیده می‌شود که ابعادی بزرگ‌تر از بریدگی مربوط‌ به دوربین میت ۲۰ پرو دارد. میت ۲۰ پرو هواوی از دوربین سه‌گانه و فلش LED بهره می‌برد. به‌نظر می‌رسد که بریدگی بزرگ‌تر در کاور یادشده، به‌دلیل برنامه‌ی چینی‌ها برای عرضه‌ی میت ۳۰ پرو با دوربین پنج‌گانه و فلش LED‌ باشد. 

باتوجه به تصویر فاش‌شده، در سمت راست دستگاه نیز بریدگی‌های مربوط‌ به دکمه‌ی پاور و کلیدهای حجم صدا مشاهده می‌شود؛ اما به‌نظر می‌رسد روی کاور برای سنسور اثرانگشت بریدگی در نظر گرفته نشده است، درنتیجه این احتمال وجود دارد که میت ۳۰ پرو همانند برادر خود با سنسور اثرانگشت زیر نمایشگر معرفی شود. در قسمت پایین دستگاه نیز پورت USB Type-C و دریچه‌ی اسپیکر قرار دارد. 

هواوی میت 30 پرو

 اگر شایعه‌های منتشرشده درباره‌ی میت ۳۰ پرو درست باشد، این گوشی هوشمند اولین دستگاهی نخواهد بود که با پنج سنسور دوربین در پنل پشتی به بازار معرفی می‌شود. ظاهرا نوکیا ۹ PureView نیز قرار است با پنج سنسور دوربین معرفی شود. براساس آخرین اخبار فاش‌شده، به‌نظر می‌رسد که نوکیا ۹ پیورویو به کاربران اجازه می‌دهد بتوانند همزمان ۵ عکس با گوشی خود بگیرند، درحالی‌که میزان نور هر سنسور دوربین قابل افزایش است. احتمال دارد دوربین هواوی میت ۳۰ پرو نیز با ویژگی‌های مشابهی معرفی شود و عملکردهای دیگری نیز برای دوربین میت ۳۰ پرو درنظر گرفته شود. همچنین ممکن است میت ۳۰ پرو نیز همانند میت ۲۰ پرو که سال قبل معرفی شد، از تراشه‌ی جدیدی بهره ببرد. میت ۲۰ پرو با تراشه‌ی کرین ۹۸۰ به بازار عرضه شد که در مقایسه با کرین ۹۷۰ سری هواوی پی ۲۰، عملکرد ۴۰درصد بهبودیافته‌تری داشت.

احتمال دارد گوشی هوشمند بعدی هواوی نیز همانند گوشی‌های هوشمندی که قرار است در سال ۲۰۱۹ معرفی شوند، عملکرد بهبودیافته‌‌تری داشته باشد. احتمال دارد میت ۳۰ پرو هواوی با امکان پشتیبانی از اتصال به شبکه‌ی ۵G به بازار عرضه شود. البته این احتمال هم وجود دارد که این ویژگی تنها در یک نسخه‌ی محدود این دستگاه ارائه شود.

میت ۳۰ پرو با سنسور دوربین پنج‌گانه در پنل پشتی، می‌تواند امکانات بهتری را برای تصویربرداری در اختیار کاربران قرار دهد. اضافه کردن سنسورهای بیشتر برای دوربین، به تولیدکننده این امکان را می‌دهد تا بتواند به‌راحتی انواع سنسورهای مختلف دوربین را روی دستگاه خود امتحان کند. با این وجود، برای اطمینان از ارائه‌ی بهترین کیفیت تصویربرداری، هواوی باید بخش سخت‌افزاری دوربین را با استفاده از الگوریتم‌های پردازش تصویر بهبودیافته ارتقاء دهد. شاید به‌همین دلیل است که چینی‌ها هم‌اکنون، برای گوشی‌های هوشمند فعلی خود روی ویژگی‌های هوشمندسازی خصوصا در حوزه‌ی دوربین تمرکز دارند.

اخبار موبایل
معرفی بهترین بازی‌های همراه سال ۲۰۱۸

واحد خبر mobile.ir : در دهه اخیر هم‌گام با پیشرفت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دستگاه‌های همراه، بازی‌های عرضه شده در این بستر پیشرفت شگفت‌انگیزی را تجربه نموده و به یکی از سودآورترین بخش‌های صنعت بازی‌سازی بدل گردیده‌اند. در این سال‌ها از بازی‌هایی موفقی مانند Angry Birds در سال ۲۰۰۹ و شاه‌کاری …

اخبار موبایل
سونی دعوتنامه مراسم رونمایی از اکسپریا ایکس زد ۴ را به تاریخ ۵ اسفند ماه ارسال کرد

گرچه شایعه‌های اخیر از لغو ساخت گوشی اکسپریا ایکس زد ۴ کامپکت توسط سونی حکایت دارند، اما این شرکت ژاپنی هنوز هم می‌تواند با تعداد دیگری از گوشی‌هایش، عملکرد خوبی را در بازار تجربه کند. این شرکت اخیرا به‌صورت رسمی تایید کرده است که قصد دارد روز ۲۵ فوریه‌ی ۲۰۱۹ …

اخبار موبایل
سامسونگ گوشی هوشمند تاشدنی خود را فاز بعدی نوآوری می‌داند

کاملا روشن است سامسونگ قبل از رونمایی گوشی هوشمند تاشدنی خود، تبلیغات مرتبط با آن را آغاز می‌کند. در ماه نوامبر (آبان‌ماه)، نمایشگر اینفینیتی، نسل جدید نمایشگرهای سامسونگ با قابلیت تا شدن در SDC ۲۰۱۸ معرفی شد و خبر از دستگاهی با بهره‌گیری از این نمایشگر می‌داد.  انتظار می‌رود در تاریخ ۲۰ …