منتظر معرفی اکسپریا XZ4 کامپکت نباشید

بخش موبایل سونی در حال انجام برخی تغییرات ساختاری است تا بتواند مجددا توانایی رقابت در بازار را به دست آورد. در این راستا، شاهد حضور رهبری جدید در این بخش از شرکت کهنه‌کار ژاپنی هستیم. درکنار انتخاب رهبری جدید برای بخش موبایل سونی، شاهد اتخاذ راهبردی جدید توسط این شرکت هم هستیم که می‌توان در اواخر ماه آینده‌ی میلادی اولین ثمرات آن را مشاهده کرد.

دون مسا، معاون بخش بازاریابی سونی موبایل در این رابطه می‌گوید:

ما محصولات جدیدی را در جریان کنگره‌ی جهانی موبایل معرفی خواهیم کرد. آنچه در این کنگره به نمایش درمی‌آید، اولین قدم در مسیر جدیدی است که به آن وارد شده‌ایم.

اکسپریا ایکس زد ۴ / Xperia XZ4

تصاویر منتسب به اکسپریا XZ4 کامپکت (سمت راست) و اکسپریا XZ4 (سمت چپ)

مسا اضافه کرده که سونی امیدوار است «تجربه‌ی بسیار بهتری در زمینه‌ی دوربین» ارائه کند؛ اما از بیان جزییات در این رابطه خودداری می‌کند. براساس شایعات، اکسپریا XZ4 اولین گوشی سونی خواهد بود که به سه دوربین مجهز می‌شود. از طرفی باید خاطرنشان کنیم که شیگه‌کا ایشیزوکا، که یکی از اعضای با سابقه و موفق سونی در بخش دوربین است هم به‌عنوان رئیس بخش توسعه‌ی سونی موبایل انتخاب شده است.

اما خبر بد این است که براساس گفته‌های مسا، احتمالا خبری از گوشی اکسپریا XZ4 کامپکت نخواهد بود. وی در این رابطه گفته است:

همیشه جایی برای اندازه‌های مختلف وجود دارد، اما مردم خواهان فضایی به‌مراتب بیشتر برای [مصرف] محتوا هستند.

با وجود اینکه شرکت‌های مختلف به طراحی و عرضه‌ی گوشی‌های گیمینگ روی آورده‌اند، احتمال معرفی گوشی گیمینگ سونی که از آن با نام PlayStation Phone یاد می‌شد هم بسیار ناچیز است. فناوری ارتباطی نسل پنجم (۵G) نیز مورد دیگری است که ژاپنی‌ها عجله‌ی چندانی برای آن ندارند؛ آن‌ها می‌خواهند پیش از عرضه‌ی گوشی ۵G، تجربه‌ی کافی در این زمینه به دست آورند.

اخبار موبایل
معرفی بهترین بازی‌های همراه سال ۲۰۱۸

واحد خبر mobile.ir : در دهه اخیر هم‌گام با پیشرفت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دستگاه‌های همراه، بازی‌های عرضه شده در این بستر پیشرفت شگفت‌انگیزی را تجربه نموده و به یکی از سودآورترین بخش‌های صنعت بازی‌سازی بدل گردیده‌اند. در این سال‌ها از بازی‌هایی موفقی مانند Angry Birds در سال ۲۰۰۹ و شاه‌کاری …

اخبار موبایل
سونی دعوتنامه مراسم رونمایی از اکسپریا ایکس زد ۴ را به تاریخ ۵ اسفند ماه ارسال کرد

گرچه شایعه‌های اخیر از لغو ساخت گوشی اکسپریا ایکس زد ۴ کامپکت توسط سونی حکایت دارند، اما این شرکت ژاپنی هنوز هم می‌تواند با تعداد دیگری از گوشی‌هایش، عملکرد خوبی را در بازار تجربه کند. این شرکت اخیرا به‌صورت رسمی تایید کرده است که قصد دارد روز ۲۵ فوریه‌ی ۲۰۱۹ …

اخبار موبایل
سامسونگ گوشی هوشمند تاشدنی خود را فاز بعدی نوآوری می‌داند

کاملا روشن است سامسونگ قبل از رونمایی گوشی هوشمند تاشدنی خود، تبلیغات مرتبط با آن را آغاز می‌کند. در ماه نوامبر (آبان‌ماه)، نمایشگر اینفینیتی، نسل جدید نمایشگرهای سامسونگ با قابلیت تا شدن در SDC ۲۰۱۸ معرفی شد و خبر از دستگاهی با بهره‌گیری از این نمایشگر می‌داد.  انتظار می‌رود در تاریخ ۲۰ …