تصویر منتسب به وان پلاس ۷ خبر از به‌کارگیری دوربین کشویی می‌دهد [به‌روزرسانی]

ماه گذشته تصویری از قسمت پشتی وان‌پلاس ۷ منتشر شد که نشان‌دهنده‌ی تغییرات قابل‌توجه در محل قرارگیری دوربین بود. پس از انتشار این تصویر، اطلاعات زیادی از پرچم‌دار بعدی وان‌پلاس منتشر نشده است؛ اما امروز تصویری در وبسایت Slashleaks منتشر شده که ادعا می‌شود مربوط‌به قسمت جلوی پیش‌نمونه‌ی وان‌پلاس ۷ است.

پیش از آنکه به تحلیل این تصویر بپردازیم، باید یادآوری کنیم که این تصویر ممکن است تصویری جعلی و ویرایش‌شده باشد. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم تا در رابطه با این خبر چندان خوش‌بین نباشید.

تصویر منتسب به وان‌پلاس ۷ / OnePlus 7 Rumored Picture

در این تصویر گوشی جدید درکنار وان‌پلاس ۶ تی قرار دارد. آنچه در تصویر منتسب به وان‌پلاس ۷ بیش از همه خودنمایی می‌کند، حاشیه‌های فوق‌العاده باریک گوشی هستند. البته چنین حاشیه‌های باریکی با فناوری‌های کنونی نیز قابل دسترسی هستند. در حقیقت، پیش از این شاهد حاشیه‌های فوق‌باریک در گوشی فایند ایکس محصول اوپو بودیم. باتوجه‌به اشتراک‌گذاری فناوری‌ها میان وان‌پلاس و اوپو، عجیب نیست که در محصول بعدی وان‌پلاس از طراحی مشابهی استفاده شود.

اما همین مسئله توجه ما را به مورد بعدی جلب می‌کند و آن چیزی نیست جز ساختار متحرک دوربین. در تصویر منتشرشده، پیش‌نمونه‌ی وان‌پلاس ۷ در یک قاب محافظ قرار دارد و در قسمت فوقانی این قاب شاهد وجود بریدگی‌هایی برای دوربین جلو و حسگر مجاورتی هستیم؛ اما ناحیه‌ی پشت این بریدگی‌ها خالی است. باتوجه‌به این مسئله، می‌توان احتمال داد که در وان‌پلاس ۷ هم همانند فایند ایکس، شاهد استفاده از دوربینی با مکانیزم کشویی خواهیم بود.

ممکن است عده‌ای بر این باور باشند که گوشی به‌نمایش‌درآمده در این تصویر همان فایند ایکس است که از تصویر پس‌زمینه‌ی وان‌پلاس استفاده می‌کند؛ اما بد نیست به برخی تفاوت‌های کلیدی میان فایند ایکس و گوشی مشاهده‌شده در این تصویر اشاره کنیم.

اول از همه، کلید خاموش و روشن که در سمت راست گوشی قرار دارد، درکنار کلید کشویی کنترل زنگ گوشی واقع شده است. شایان ذکر است که این کلید کشویی تنها در گوشی‌های وان‌پلاس به کار گرفته می‌شود. همچنین، خروجی بلندگو در قسمت فوقانی گوشی، بلندتر و عریض‌تر از خروجی بلندگوی استفاده‌شده در فایند ایکس است. این خروجی به‌اندازه‌ای بزرگ است که ممکن است بلندگوهای استریو را در خود جای داده باشد.

اگر وان‌پلاس محصول بعدی خود را هم براساس برنامه‌ی زمانی همیشگی معرفی کند؛ وان‌پلاس ۷ و گوشی ۵G این شرکت در ماه مه معرفی می‌شوند. با این حساب، به‌زودی شاهد انتشار شایعات بیشتر در رابطه با گوشی‌های بعدی وان‌پلاس خواهیم بود.

به‌‌روزرسانی: بن گسکین (Ben Geskin)، طراح مفهومی و فاش‌کننده‌ی توییتری براساس عکس فاش‌شده، تصاویر رندری را در صفحه‌ی توییتر خود منتشر کرده است که طراحی احتمالی پرچم‌دار بعدی وان‌پلاس را نشان می‌دهد.

وان پلاس 7


اخبار موبایل
معرفی بهترین بازی‌های همراه سال ۲۰۱۸

واحد خبر mobile.ir : در دهه اخیر هم‌گام با پیشرفت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دستگاه‌های همراه، بازی‌های عرضه شده در این بستر پیشرفت شگفت‌انگیزی را تجربه نموده و به یکی از سودآورترین بخش‌های صنعت بازی‌سازی بدل گردیده‌اند. در این سال‌ها از بازی‌هایی موفقی مانند Angry Birds در سال ۲۰۰۹ و شاه‌کاری …

اخبار موبایل
سونی دعوتنامه مراسم رونمایی از اکسپریا ایکس زد ۴ را به تاریخ ۵ اسفند ماه ارسال کرد

گرچه شایعه‌های اخیر از لغو ساخت گوشی اکسپریا ایکس زد ۴ کامپکت توسط سونی حکایت دارند، اما این شرکت ژاپنی هنوز هم می‌تواند با تعداد دیگری از گوشی‌هایش، عملکرد خوبی را در بازار تجربه کند. این شرکت اخیرا به‌صورت رسمی تایید کرده است که قصد دارد روز ۲۵ فوریه‌ی ۲۰۱۹ …

اخبار موبایل
سامسونگ گوشی هوشمند تاشدنی خود را فاز بعدی نوآوری می‌داند

کاملا روشن است سامسونگ قبل از رونمایی گوشی هوشمند تاشدنی خود، تبلیغات مرتبط با آن را آغاز می‌کند. در ماه نوامبر (آبان‌ماه)، نمایشگر اینفینیتی، نسل جدید نمایشگرهای سامسونگ با قابلیت تا شدن در SDC ۲۰۱۸ معرفی شد و خبر از دستگاهی با بهره‌گیری از این نمایشگر می‌داد.  انتظار می‌رود در تاریخ ۲۰ …