وان پلاس احتمالا گوشی بعدی خود را به شارژ بی سیم مجهز می‌کند

از آنجایی که وان‌‌پلاس و اوپو هر دو متعلق به یک شرکت (BBK Electronics) هستند، گاهی با بررسی آنچه در گوشی‌های اوپو رخ می‌دهد، می‌توان به قابلیت‌های جدید گوشی بعدی وان‌پلاس پی برد. از این رو، طرفداران وان‌پلاس که به شارژ بی‌سیم علاقه دارند، می‌توانند خوشحال باشند؛ چرا که براساس گزارش اندروید پلیس، اوپو تحت عنوان «شرکت ارتباطات گوانژو اوپو موبایل» به کنسرسیوم شارژ بی‌سیم پیوسته است.

آخرین گوشی وان‌پلاس، یعنی وان پلاس ۶T با وجود بهره بردن از بدنه‌ی شیشه‌ای که جزو ملزومات شارژ بی‌سیم است، از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند. در واقع، هیچ گوشی وان‌پلاسی تاکنون به امکان شارژ بی‌سیم مجهز نبوده است. درحالی‌که وان پلاس ۶ نیز دارای پنل پشتی شیشه‌ای بود، مقامات این شرکت اذعان داشتند که این تولیدکننده‌ لزومی برای افزودن شارژ بی‌سیم نمی‌بیند.

ما تصمیم نداریم هیچ قابلیتی را بدون دلیل اضافه کنیم.

توجیه عدم احساس نیاز وان‌پلاس به شارژ وایرلس، بهره‌گیری از فناوری شارژ سریع این شرکت یعنی دش شارژ یا جت شارژ است. در تست‌های انجام‌شده شارژ وان پلاس ۶ در عرض ۸۵ دقیقه از صفر درصد به ۱۰۰ درصد رسید و عملکرد شارژدهی آن نیز با ۹ ساعت و ۵۲ دقیقه شارژدهی جزو بهترین عملکردها محسوب می‌شود.

شارژ بی سیم Qi امکانی است که به‌واسطه‌ی آن کاربر جهت شارژ گوشی، کافی است آن را روی پد شارژ قرار دهد تا باتری داخل گوشی به کمک فناوری الکترومغناطیس شارژ شود. استاندارد Qi توسط کنسرسیوم شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌شود و تا کنون ۶۵۶ شرکت به عضویت آن در آمده‌اند.

انتظار می‌رود وان‌پلاس بهار امسال گوشی جدیدی با پشتیبانی از ۵G و طراحی و نام‌گذاری جدید معرفی کند. پیت لائو، مدیرعامل وان‌پلاس می‌گوید گوشی مذکور تا پایان ماه می یعنی حداکثر تا ۱۰ خرداد عرضه خواهد شد. زمان گفته‌شده تقریبا با زمان احتمالی معرفی وان پلاس ۷ مطابقت دارد. ممکن است گوشی مدنظر مدیر وان‌پلاس همان وان پلاس ۷ یا گوشی دیگری باشد؛ اما در هر حال، آنچه مسلم است از گوشی‌های وان‌پلاسی که به‌زودی معرفی خواهند شد حداقل یکی از آن‌ها دارای قابلیت شارژ بی‌سیم خواهد بود.

اخبار موبایل
معرفی بهترین بازی‌های همراه سال ۲۰۱۸

واحد خبر mobile.ir : در دهه اخیر هم‌گام با پیشرفت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دستگاه‌های همراه، بازی‌های عرضه شده در این بستر پیشرفت شگفت‌انگیزی را تجربه نموده و به یکی از سودآورترین بخش‌های صنعت بازی‌سازی بدل گردیده‌اند. در این سال‌ها از بازی‌هایی موفقی مانند Angry Birds در سال ۲۰۰۹ و شاه‌کاری …

اخبار موبایل
سونی دعوتنامه مراسم رونمایی از اکسپریا ایکس زد ۴ را به تاریخ ۵ اسفند ماه ارسال کرد

گرچه شایعه‌های اخیر از لغو ساخت گوشی اکسپریا ایکس زد ۴ کامپکت توسط سونی حکایت دارند، اما این شرکت ژاپنی هنوز هم می‌تواند با تعداد دیگری از گوشی‌هایش، عملکرد خوبی را در بازار تجربه کند. این شرکت اخیرا به‌صورت رسمی تایید کرده است که قصد دارد روز ۲۵ فوریه‌ی ۲۰۱۹ …

اخبار موبایل
سامسونگ گوشی هوشمند تاشدنی خود را فاز بعدی نوآوری می‌داند

کاملا روشن است سامسونگ قبل از رونمایی گوشی هوشمند تاشدنی خود، تبلیغات مرتبط با آن را آغاز می‌کند. در ماه نوامبر (آبان‌ماه)، نمایشگر اینفینیتی، نسل جدید نمایشگرهای سامسونگ با قابلیت تا شدن در SDC ۲۰۱۸ معرفی شد و خبر از دستگاهی با بهره‌گیری از این نمایشگر می‌داد.  انتظار می‌رود در تاریخ ۲۰ …