تقاضا برای آیفون XR‌ نسبت به آيفون ۸ بیشتر بوده است

مینگ چی کو، تحلیلگرِ ارشد مسائلِ مربوط به اپل به‌تازگی یادداشتی را منتشر کرده که در آن به فروش آیفون XR پرداخته است.

پس از گذشت سه‌ روز از آغازِ پیش‌سفارشِ آیفون XR، به‌نظر می‌رسد که این دستگاه با استقبال مثبتی از سوی کاربران مواجه شده و توانسته نسبت به مدل‌های سال پیش آیفون، یعنی آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس مشتری‌های بیشتری را به فروشگاه‌های اپل بکشاند.

در این یادداشت، مینگ چی کو اگرچه به فروش پایین‌تر iPhone XR نسبت به آیفون XS اشاره می‌کند؛ اما به‌دلیل نرخ فروشِ ثابتِ این دستگاه، او انتظار دارد که به مرورِ زمان، تعداد بیشتری از کاربران آیفون‌های قدیمی به نسخه‌ی ارزان‌قیمت آیفون‌های امسال توجه نشان دهند.

iPhone XR / آیفون XR

نموداری که نرخ فروش آیفون XR را با آیفون XS مقایسه می‌کند

وی در ادامه‌ی یادداشتِ خود به این موضوع تحویلِ به‌موقعِ آیفون XR اشاره می‌کند:

با توجه به اینکه مشتریانِ آیفون XR‌ نسبت به آیفون XS گروه‌های متفاوتی هستند، انتظار می‌رود که زمانِ تحویل این دستگاه نسبت به دیگر مدل‌های امسال کوتاه‌تر باشد. معمولاً عمده مشتریانِ آیفون XS طرفدارانِ اپل هستند؛ در حالی که عمومِ خریداران آیفون XR جزو کاربران عادی هستند؛ کاربرانی که به سیستم‌عامل iOS عادت کرده‌اند و به‌دلیل بودجه‌ی محدود و انتخابِ برندِ اپل، گزینه‌ی دیگری را در دست ندارند.

با این اوصاف‌، برخی دیگر از تحلیلگران باور دارند که تعدادِ بالای آیفون XR فروش ضعیفی را برای اهالی کوپرتینو به‌ارمغان آورده است.

فارغ از نظر دیگر تحلیلگران، کو معتقد است که اپل می‌تواند در فصل مالی چهارم سال ۲۰۱۸، تعداد ۳۶ تا ۳۸ میلیون دستگاه از آیفون XR به فروش برساند.

آیفون xs

اخبار موبایل
نتیجه نظرسنجی: بیشتر کاربران زومیت راهکار گوشی تاشدنی را انقلابی می‌دانند

سامسونگ اخیرا در رویداد توسعه‌دهندگانش، طرح اولیه‌ی گوشی تاشدنی خود را به جهانیان نشان داده است و همین مساله بهانه‌ای برای به رای گذاشتن این راهکار شد. نمایشگر گوشی‌های هوشمند به مروز زمان بزرگ و بزرگ‌تر شده‌اند به‌طوری که مرز بین تبلت‌ها و گوشی‌ها در حال کم‌رنگ شدن است. سامسونگ …

اخبار موبایل
پیش‌بینی TrendForce از بازار جهانی تبلت‌ها – هواوی، شرکتی که فرق می‌کند

واحد خبر mobile.ir : مؤسسه تحقیقاتی TrendForce در روز دوشنبه ۱۲ نوامبر ۲۰۱۸ (۲۱ آبان ۱۳۹۷) با درج گزارشی در وب‌سایت اصلی مؤسسه، پیش‌بینی خود را از وضعیت بازار تبلت‌ها در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ منتشر کرد. طبق این گزارش، انتظار می‌رود عرضه جهانی تبلت‌ها در سال ۲۰۱۸، با ۴٫۳ …

اخبار موبایل
گزارش IDC از بازار اسمارت‌فون هند در سه‌ماهه سوم ۲۰۱۸- پررونق‌ترین فصل از ابتدا تاکنون

واحد خبر mobile.ir : بر اساس جدیدترین گزارش موسسه پژوهشی IDC، تعداد گوشی‌های هوشمند عرضه‌شده در کشور هند طی فصل سوم سال جاری میلادی به بالاترین میزان خود از ابتدا تاکنون رسیده است. بازار هند در سه‌ماهه گذشته شاهد عرضه ۴۲٫۶ میلیون دستگاه اسمارت‌فون بوده که رشد ۹٫۱ درصدی را …